Aivars Lembergs
valsts pārvalde
Biedrs Skudra varētu arī paklusēt
Pievienots 2017 gada 8. oktobrī | 0 komentāri
Drukāt
Ir vienmēr jautri, kad bijušais Latvijas Komunistiskās partijas Centrālkomitejas Propagandas nodaļas instruktors Ojārs Skudra, kurš savulaik padevīgi sekoja PSKP ideoloģijai, piesedzoties ar LU profesora statusu, mūsdienās neitrāla komentētāja statusā tiek aicināts izteikties par to politiku, kurai pats savulaik diezgan uzcītīgi kalpojis. 

Arī es zināmu laika periodu strādāju tajā pašā sistēmā – Lauksaimniecības un pārtikas rūpniecības nodaļā, tāpēc toreizējā biedra Skudras attiecīgās darbošanās entuziasmu atceros pietiekami skaidri. Taču viss šajā dzīvē mainās, biedrs Skudra pārtapis par Skudras kungu un no PSKP ideoloģijas propagandista kļuvis par mūsdienu “ekspertu”. Pilnīgai objektivitātei šie CV fakti gan būtu pieminami ikreiz, kad Skudra tiek saukts par “ekspertu”.

Jo, piemēram, laikraksta Atmoda bijušie darbinieki ļoti labi atceras Skudras nerimstošo cīņu par “ideoloģisko tīrību” pat laikā, kad pilnā sparā bija sākusies Trešā atmoda, – tas atspoguļots Latvijas Televīzijas dokumentālā cikla Deviņdesmitie sērijā Medijs kā bizness.

Tikmēr raidījumā Melu teorija (TV 3, 24.09.2017) pieredzējušais PSKP politikas eksperts komentē tēmu “vai Lembergs varētu būt Krievijas ietekmes aģents”. Atsaukdamies gan uz nekonkrētiem starptautiskiem drošības pētījumiem, gan arī akadēmisko vidi un, iespējams, arī personisko pieredzi attiecīgajos jautājumos, viņš konstatē, ka visi tā dēvētie oligarhi ir uzskatāmi par Krievijas ietekmes aģentiem. Sekojot pieredzējušā propagandista domāšanas loģikai, katrs cilvēks, kurš atbild uz žurnālistu jautājumiem un komentē situācijas atšķirīgi no vispārpieņemtās konjuktūras, kuru mēģina uzspiest atsevišķu Latvijas politisko spēku satelītžurnālisti un transformējušies politologi, ir Krievijas aģenti.

Patiesībā man ir vienalga, ko domā tādi politologi kā Skudra un viņam līdzīgie, jo mana darbība un mani uzskati par tēmām, kuras esmu komentējis, ir nemainīgi:

- Es esmu par stiprām un tolerantām attiecībām ar visām valstīm, īpaši tām, kas atrodas kaimiņos. Neuzskatu, ka nepārtrauktā rīdīšana pret Krieviju un t.s. krievvalodīgo jautājumu eskalācija risina vai kā citādi sekmē Latvijas ārējo un iekšējo drošību un stabilitāti. Ikvienā jautājumā esmu par konstruktīvu dialogu un sadarbību;

- Visos gadījumos, kad kādas citas valsts pilsoņi vai organizāciju, ieskaitot NATO, ANO, EDSO u.tml., pārstāvji necienīs mūsu valsts vai kādas pilsētas iedzīvotājus un izturēsies nicīgi un amorāli, es par to izteikšos un savas kompetences un normatīvo aktu ietvaros arī rīkošos;

- Es vienmēr un visur jebkuru jautājumu, kas skar Latvijas valsti, vērtēšu tikai un vienīgi no Latvijas – ne ASV, Zviedrijas, Krievijas vai jebkuras citas valsts – interešu skatupunkta un cīnīšos, lai tās tiktu realizētas Latvijai un tās iedzīvotājiem izdevīgākajā veidā.

- Joprojām uzskatu, ka Latvijas valsts tautsaimniecības attīstībai vitāli svarīga ir vietējā nacionālā buržuāzija.

Uzskaitītās ir tikai dažas no manām pamatvērtībām. Ja šo uzskatu dēļ mani sauc par Krievijas aģentu, lai būtu! Mani tas neuztrauc!

Atšķirībā no LKP CK instruktora Ojāra Skudras es, būdams Latvijas PSR Augstākās Padomes deputāts, 1990.gada 4.maijā balsoju par Latvijas valstisko neatkarību. Lai arī respektēju katra indivīda tiesības uz vārda brīvību, tomēr man šķiet, ka ir tēmas, par kurām LKP CK instruktors biedrs Skudra šad tad varētu paklusēt.


Komentāri:
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tava mājas lapa:
Tavs komentārs:
Par autoru
Ventspils pilsētas Domes priekšsēdētājs
Reklāma