16. marts, Otrdiena
Vārda dienas: Guntars, Guntis, Guntris
Sākuma lapa » Automobiļi, motocikli » No šodienas Latvijā teritorijā nedrīkst vadīt ārvalstīs reģistrētus auto
No šodienas Latvijā teritorijā nedrīkst vadīt ārvalstīs reģistrētus auto
Autors: bizness.lv / 1. jūlijs 2009, 14:24
No šī gada 1. jūlija stājas spēkā grozījumi Latvijas Ceļus satiksmes likumā, kas aizliedz Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem Latvijas teritorijā vadīt ārvalstīs reģistrētu vieglo automobili. 

Reklāma

Likums nosaka, ka personai, kura ir Latvijas pilsonis vai nepilsonis, kā arī tādai personai, kura ir saņēmusi Latvijā izdotu reģistrācijas apliecību, pastāvīgās uzturēšanās apliecību vai uzturēšanās atļauju, aizliegts Latvijas teritorijā ceļu satiksmē vadīt ārvalstīs pastāvīgi reģistrētu vieglo automobili.

Likuma izmaiņas nepieciešamas, lai novērstu situāciju, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji brauc ar kaimiņvalstīs reģistrētiem spēkratiem un mūsu valstī nemaksā nodokļus, nodevas, maksu par tehnisko apskati un izvairās arī no sodiem par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem, norāda Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Jāatzīmē, ka likums paredz vairākus izņēmuma gadījumus, kad ārvalstīs reģistrētu auto Latvijā tomēr varēs vadīt. Izņēmumi attiecas uz ārvalstīs iznomātiem transportlīdzekļiem, kā arī gadījumiem, kad automašīnā kā pasažieris brauc cilvēks, kas šī likuma izpratnē drīkst vadīt auto Latvijas teritorijā.

Proti, ārzemēs reģistrētu auto varēs vadīt Latvijas iedzīvotājs, kas ārvalstīs strādā algotu darbu, mācās vai veic uzņēmējdarbību, kā arī gadījumos, ja persona ieņem vēlētu amatu citas Eiropas Savienības dalībvalsts pašvaldības lēmējinstitūcijā, personai izsniegta uzturēšanās atļauja ārvalstī vai vieglo automobili vada persona, kura pirmās vai otrās pakāpes radinieks drīkst vadīt auto Latvijas teritorijā.

Visos šajos izņēmuma gadījumos, lai persona varētu vadīt auto, ir jāsaņem CSDD atļauja piedalīties ceļu satiksmē.

Likuma grozījumi arī paredz, ka par ceļu satiksmes pārkāpumu, kas fiksēts ar tehniskiem līdzekļiem - fotoiekārtu vai videoiekārtu, neapturot transportlīdzekli, - vadītājam piemēros paredzēto minimālo naudas sodu. Turklāt administratīvā pārkāpuma protokolā, ko noformēs bez transportlīdzekļa vadītāja klātbūtnes, iekļaus arī fotogrāfiju.



Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:
 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk
Jaunākie komentāri
Mediju apskats
Vai plānojat tuvākajā laikā iegādāties auto?